Krasnal Hałabała zagościł w naszym przedszkolu po zaprzyjaźnieniu się dzieci z jego przygodami podczas prezentacji książeczki Lucyny Krzemienieckiej pt: „Z przygód Krasnala Hałabały” Z przygodami bohatera książki zaprzyjaźniła nas była dyrektor Przedszkola Pani Irena Witkowska. I tak do dziś z Hałabałą wędrujemy razem przez świat!

Przedszkole nr 1 mieści się w centrum miasta Grodzisk Mazowiecki i jest najstarszą placówką opiekuńczo-wychowawczo-dydaktyczną. W maju 2017 roku obchodziliśmy uroczystości 60-lecia istnienia. To co wyróżnia nasze przedszkole to wielopokoleniowe uczęszczanie do niego dzieci- nasi wychowankowie powierzają naszej opiece swoje dzieci, co świadczy o zaufaniu do nas i dobrze zorganizowanej pracy.

  • Organem prowadzącym przedszkole jest Urząd Gminy Grodzisk Maz. ul. Kościuszki 32a.
  • Obsługę administracyjno-kadrowo-oświatową sprawuje Biuro Oświaty.
  • Organem nadzorującym przedszkole jest Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie ul. Aleje Jerozolimskie 32.

Budynek przedszkola stanowi parter i piętro z 4 salami zabaw, salę gimnastyczną i gabinet logopedyczny oraz szatnie. Za budynkiem znajdują się 4 place zabawa z przyrządami terenowymi i piaskownicami. Budynek wyposażony jest w taras, na którym dzieci latem występują dla rodziców i zaproszonych gości np.: „Święto Rodziny”, mają także organizowane dyskoteki i zabawy np.: z okazji „Dnia Dziecka”

Co roku z funduszy gminy budynek jest unowocześniany dzięki systematycznym remontom. To co pozwala innym przykuć naszą uwagę to nie budynek, a człowiek w nim pracujący, który ma powołanie do pracy z dzieckiem i pełni misję wobec najmłodszego człowieka w edukacji- dziecka.

Program edukacji przedszkolnej

Podstawa programowa wychowania przedszkolnego realizowana jest w oparciu o program edukacji przedszkolnej.
Programami naszego przedszkola są „Nasze przedszkole” autorstwa Wiesławy Żaby-Żabińskiej i Małgorzaty Kwaśniewskiej oraz „Kocham Przedszkole” autorstwa Mirosławy Anny Pleskot i Agnieszki Staszewskiej-Mieszek, realizowane są w godzinach 8:00 – 13:00.
Popołudniami i rano odbywają się indywidualne zabawy dzieci, zabawy stymulujące rozwój dziecka zdolnego i i zabawy wspomagające rozwój dziecka z deficytami rozwojowymi.
Realizujemy również w grupie dzieci 6-letnich program katechezy pt.: „Jezus mnie kocha” Archidiecezji Warszawskiej.
Korzystamy również z materiałów „Kalendarza Muzycznego w przedszkolu”, „Muzycznych Rękawiczek” oraz materiałów wydawnictwa Pani Twardowska oraz z materiałów „IBOO” wydawnictwa Juka z których korzystamy podczas nauki języka angielskiego.

STATUT PRZEDSZKOLA NR 1

W naszym przedszkolu są IV grupy przedszkolne, do których uczęszczają dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Każda grupa ma swoją nazwę MISIACZKI JEŻYKI WIEWIÓRKI WRÓBELKI są to przyjaciele Krasnala Hałabały którzy znają i z uśmiechem na ustach śpiewają dla niego piosenkę:


HYMN PRZEDSZKOLA KRASNALA HAŁABAŁY

Dużo jest krasnali na świecie,
dużo przedszkolaków w przedszkolu.
Ale najwspanialszy, najmilszy
jest krasnal z naszego przedszkola.

Krasnalu Hałabało,
od lat uczysz nas,
że trzeba kochać ludzi,
zwierzęta, pole, las.
Krasnalu Hałabało
Ty przygód wiele znasz,
Więc zostań tutaj z nami
w kąciku pośród lal.

Rozejrzał się krasnal wokoło,
Powitał dzieci, misia, lalkę.
Odnalazł swój maleńki leżak,
krzesełko, stolik, łyżkę, szklankę.

I odtąd już zamieszkał
z gromadką małych dzieci
w przedszkolu, gdzie topole
kołyszą nas do snu.
I odtąd już zamieszkał
z gromadką małych dzieci
w przedszkolu, gdzie topole
kołyszą nas do snu.
Sł. i muz. Joanna Pietrzak

Skip to content